Idea

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa organizator m.in. takich wydarzeń jak MFF Sopot Film Festival, Kino na Szekspirowskim czy Kino Letnie w Orłowie zaprasza na „Filmowe podsumowanie roku” – przegląd ambitnego kina, który odbędzie się w dniach 27-30 grudnia. W tym roku całkowicie w wersji online.

Tegoroczny przegląd w całości został ułożony na podstawie zgłoszeń widzów, którzy w dwóch etapach głosowali na najlepsze ambitne propozycje kina światowego i polskiego minionego roku. W ten sposób zostało wybranych 10 filmów, które weszły do programu tegorocznego programu. Filmy zostaną zaprezentowane na stronie przeglądu a także za pośrednictwem platformy Mojeekino.pl, kilka tytułów ze względu na obostrzenia dystrybutorów dostępna jest wyłącznie na zewnętrznych serwisach vod.

Tegorocznemu wyborowi publiczności towarzyszyć będą również dwie dyskusje podsumowujące miniony rok – zarówno na temat wybranych przez publiczność przeglądu filmach jak i tytułach zaproponowanych przez krytyków filmowych. Dodatkowo podsumujemy cały rynek filmowy, festiwale filmowe a także porozmawiamy o nowych trendach w pandemicznej rzeczywistości.

Przegląd jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.